RSS FEED
Наш банер
НАШІ друзі
Статистика
Besucherzahler mail order russian
счетчик посещений

Категорія ‘Некатегоризовано’

Валентин ГАЙДАЙ. ЄВРОАТЛАНТИЧНА ІНТЕГРАЦІЯ УКРАЇНИ: ФАКТИ Й СУПЕРЕЧНОСТІ

Валентин Гайдай – історик, аспірант Національного педагогічного університету ім. М. П. Драгоманова, feodalizm515@ukr.net

Говорячи про стратегічну доцільність європейського вибору, слід обговорити питання цивілізаційної ідентичності та геостратегічних умов існування нації, наявність ресурсного і часового потенціалу для розвитку у визначеному напрямку, готовність українського суспільства органічно прийняти ідею європейської інтеграції не лише на рівні чергових обіцянок далекого «світлого майбутнього», задля досягнення якого нинішнім поколінням слід жертвувати своїм сучасним заради примарного щастя поколінь прийдешніх, а з погляду реалістичної програми бажаних орієнтирів, проекту близької перспективи. Саме це відрізняє утопічні мрії без наявних соціальних механізмів реалізації від реалістичних планів [4]. Читати далі »

Валентин ГАЙДАЙ. НОВА РОЛЬ УКРАЇНИ В ГЕОПОЛІТИЧНІЙ СИСТЕМІ СХІДНОЇ ТА ЦЕНТРАЛЬНОЇ ЄВРОПИ

Валентин Гайдай – історик, аспірант Національного педагогічного університету ім. М. П. Драгоманова, feodalizm515@ukr.net

Проголошення незалежності України відкрило широкі можливості перед українською нацією на шляху до міжнародного утвердження. Саме тому предметом підвищеного інтересу широких кіл наукової громадськості та суспільства стала зовнішня політика держави, механізми її вироблення, принципи та форми реалізації. Багатий досвід дипломатичної діяльності України в різні періоди її розвитку став предметом аналізу як окремих дослідників, так і наукових інституцій та центрів. За період незалежності з’явилася низка праць, присвячених цій проблематиці. Зовнішня політика поступово перетворилася зі сфери діяльності вузького кола фахівців дипломатів та міжнародників на напрям ґрунтовних наукових досліджень й дисципліну у вищих навчальних закладах. Читати далі »

Іван КОЛОМІЄЦЬ. 14 ТЕЗ ПРО РІДНУ МОВУ

Іван Коломієць – маґістрант Києво-Могилянської академії, vanjakolomijets@gmail.com

  1. Прийняте в т. зв. «цивілізованих країнах» (а насправді – переважно в колишніх метрополіях) розрізнення на панівну мову і мови етнічних меншостей в Україні – не правочинне.
  2. Україна є постколоніальною державою, – відповідно, в ній ситуація є складнішою: є мова етносу, який дав назву цій країні, є мови національних меншостей і є колишня імперська мова – мова колишньої імперської метрополії. Читати далі »