RSS FEED
Наш банер
НАШІ друзі
Статистика
Besucherzahler mail order russian
счетчик посещений

Валентин ГАЙДАЙ. СУЧАСНЕ СТАНОВИЩЕ ЦЕРКВИ В УКРАЇНІ: ПЕРЕДУМОВИ І ПЕРСПЕКТИВИ

16 коментарів до статті “Валентин ГАЙДАЙ. СУЧАСНЕ СТАНОВИЩЕ ЦЕРКВИ В УКРАЇНІ: ПЕРЕДУМОВИ І ПЕРСПЕКТИВИ”

 • “Магістр” чув дзвін, та незнає де він ))

 • Сашко:

  “..З іншого боку, неканонічність УПЦ КП та УАПЦ заважає цим конфесіям стати основою об’єднання православних віруючих України й ізолює ці церкви від міжконфесійного діалогу зі світовими православними церквами, такими,..” вибачте,а чому ви заявляєте в такий безапеляцій формі що вони є неканонічна?
  А де решта релігійних організацій України, які теж мають величезний вплив, чи вони теж знаходяться “за пределами врат божьей Церкви”?
  і останнє, у вас у списку літератури є така позиція -Горський В. Л. Адвентизм: історія і сучасність. – К., 1987. ..а де вона ж в тексті?

 • Сашко:

  до речі …щось мене зачепило, а шо у нас з греко-католиками? як там “1946 город Дьвов”, УПА, підпільна Церква…ці всі моменти на мою думку, мають сьогодні величезний вплив і повірте не тільки в західних областях!!!!

 • Сергій:

  НЕЗАЛЕЖНІСТЬ! (межа досяжності інтелекту людини до Бога) Молода нація – хто ти є? Людино хто ти є ! Нація Христа чи нація антихриста! Звідси відповіді на всі запитання. “СТОЮ У ВАШИХ ДВЕРЕЙ І СУКАЮ”(в серця ваші)-говорить ГОСПОДЬ-ПИСАННЯ. А недосяжність людини-влади до інтелекту Бога ставить в залежність в різних планах. (економічному,політичному,духовному)

 • Валентин:

  2 fryevhen, ви висловлюєтеся як чукча. Якщо якісь питання або зауваження до статті, то пишіть прямо.

 • Дмитро:

  Непогано б було, якби панове автори статей відповідали на коменти, і бажано – толерантно… А то складається враження, що їм байдуже, читають їх твори чи ні…

 • Валентин:

  Дмитро, що саме Вас цікавить?

 • Дмитро:

  Неважко побачити, що цікавить, п. Валентине, Ваша стаття її читача і коментатора Сашка (Сашко:
  11.08.2010 о 15:27;
  11.08.2010 о 15:31), якому Ви так і не відповіли, хоча людина задала питання по суті. Натомість зриваєтеся у неконструктивні образи, відповідаючи на нерозумні випади fryevhen:
  12.07.2010 о 14:51. Тож можна лише побажати Вам, як науковцю, уважніше ставитися до власних читачів.

 • Сашко:

  пане автор то Ви дасте мені відповідь? чи нашо придумали таке поняття як “Коментарі”?

 • Сашко:

  Зрозуміло1 Ну дякую хоч не знищили мої коменти, може когось вони змусють замислитись…

 • Валентин:

  Шановні відвідувачі сайту, я сюди не заходив на жаль тижні 3-4 через банальний брак часу. Прошу вибачення. Щодо УГКЦ, я вважаю що греко-католикам долучитися до процесу створення помісної православної церкви заважає унія з Римом її треба розірвати. Яким чином – питання до самих вірян УГКЦ. Проте якщо єдина церква в Україні створиться без греко-католиків це буде недо-церква, бо на мою думку, якщо вже українській церкві й бути незалежною, то і від Москви, і від Риму.
  Дякую за запитання та ще раз перепрошую за невчасну відповідь. Постараюся бути тут частіше.

 • Валентин:

  І ще одне, стаття лише про православні конфесії в Україні, я писав її ще у 2008 р., на конференцію по проблемі об”єднання православних церков в Україні.
  Я просто автоматично подав у редакцію назву, яка звучала на конференції. Під словосполученням “сучасне становище церкви в Україні” слід розуміти лише православні конфесії. Дякую.

 • Богдан Рясне:

  Шановний пане Валентине, я б хотів висловити свою корекцію, особливо щодо твердження неканонічносі УГКЦ – цю церкву визнає весь католицький світ, отже вона канонічна. Не визнання її канонічності Московським Патріархатом і залежних від нього православних церков не є підставою для визнання неканонічності УГКЦ. Тоді як Автокефальна УПЦ та УПЦ КП дійсно неканонічні з усіх боків, але це і має стати причиною їх об*єднання з УГКЦ під головною темою екомунізму! УГКЦ вже є готовою ланкою для цього: об*єднання католицизму і православія!
  Зрозуміло, що одним з етапів цього має стати об*єднання трьох церков: УАПЦ, УГКЦ та УПЦ КП в одну помісну Церкву з Патріаршим престолом у Києві, але найближчий час цього не станеться – не в наших традиція добровільно зрікатись влади і грошей, хоч і церковних…

 • Валентин:

  Я не казав що УГКЦ не канонічна, просто я стою на позиціях що майбутня (якщо така буде) єдина українська Церква не повинна мати жодних уній ні з ким – ні з католиками, ні з РПЦ, ні з пошановувачами культу чукотського росомахи :) )

 • Utovass:

  Пане Валентине, а що Ви можете сказати про концепцію відомого теолога Ю. Чорноморця? Ви з ним – однодумці чи ні?

 • I bow down humbly in the presence of such grneatess.

Коментувати: