RSS FEED
Наш банер
НАШІ друзі
Статистика
Besucherzahler mail order russian
счетчик посещений

Іван КОЛОМІЄЦЬ. 14 ТЕЗ ПРО РІДНУ МОВУ

2 коментарі до статті “Іван КОЛОМІЄЦЬ. 14 ТЕЗ ПРО РІДНУ МОВУ”

 • ihor:

  Неправда: 1. “радикальне лексичне та ідейно-смислове зубожіння російської мови в Україні – мова імперської метрополії в колонії завжди біднішає, адже колонія ніколи не мала права на рівноправну культуру з метрополією “.
  Культурною метрополією залишається Україна, а не РФ. Тому навіть рос.мова в Україні краща, культурніша і багатша. Неграмотність росіян взагалі вражає. Це, крім освітнього рівня, ще і тому, що граматика рос.мови побудована на українській мові.
  2. Насильницьке поширення рос.мови через репресії та геноцид не робить рос.мову рідною для українців, лише звичною. Якби євреї не розуміли цього стосовно своєї рідної мови, то в Ізраїлі зараз не було б єврейської мови, і не було б самого Ізраїля.

 • Зауваження до окремих пунктів:
  - До п.3. Поки є агресія Росії в Україні, то російська мова в Україні є окупаційною. Так само, як під час агресії фашистської Німеччини німецька мова для українців була окупаційною. Так само ж, як і для українців – в’язнів совєтських концтаборів під час їхнього ув’язнення російська мова була тюремною мовою (за словами св. пам’яті Є.Сверстюка).
  - Закінчення п.13 автора протирічить п.12: на рівні державної політики і захисту національних інтересів мовне питання є завжди політизованим.
  - Текст автора слід доповнити 15-тою тезою – про свідоме утвердження українцями поширення сфери вживання української мови як в Україні, так і на планеті.

Коментувати: